31 marca

Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 17.30 zapraszamy na uroczyste nieszpory kończące obchody Triduum Paschalnego.

Obchody liturgiczne.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Uczestniczymy w Mszach św. w porządku świątecznym. O 17.30 nieszpory. Składka jutrzejsza przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie i żadne inne obchody nie mogą ich zasłaniać.

Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego. Nowennę odprawiamy dziś i jutro w czasie nieszporów, od wtorku po Mszy. św. o 8.15.

W Środę Wielkanocną Mszy św. o 18.00, będzie przewodniczył ks. biskup Piotr Greger, który udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za tych, który pracują na niwie Pańskiej i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, o 16.30 dodatkowa Msza św., a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę zapraszamy na wielkanocny Wieczór Uwielbienia – o 18.00 Msza św. po niej modlitwy uwielbienia do Apelu Jasnogórskiego o 21.00. zapraszamy całe rodziny z dziećmi.

Za tydzień 2 niedziela wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Jest to również święto patronalne Caritas.

Spotkania.

We wtorek po Mszy św. wieczornej próba liturgiczna przed bierzmowaniem.

W czwartek próba zespołu teatralnego „Fantazja” o 17.30. O 18.45 adoracja z rozważaniem Słowa Bożego.

W piątek wieczorem spotkanie młodzieży i Krąg Biblijny.

W sobotę spotkanie zelatorów po Mszy św. o 8.15. Zbiórki ministrantów i Dzieci Maryi o zwykłych porach. O 10.00 zapraszamy też dzieci na próbę gry na różnych instrumentach.

Caritas.

Od kwietnia można składać dokumenty z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na pomoc żywnościową z darów unijnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali kościół na święta, przystrajali ciemnicę i Boży grób, sprzątali, przygotowywali liturgię świąteczną. Dziękujemy za wszystkie ofiary i dużo życzliwości.

Na stoisku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Czasopismo „Echo Maryi Królowej Pokoju” można odbierać w kancelarii od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 8.15.

Drodzy Parafianie, mili Goście: Raz jeszcze z całego serca życzymy: niech Chrystus Zmartwychwstały będzie radością, nadzieją i sensem Waszego życia.

Niech Was strzeże i wszystkim błogosławi. Niech błogosławi naszej Ojczyźnie.

Dołącz do wspólnoty