Ogłoszenia

14 kwietnia

Dzisiejsza, 3 niedziela wielkanocna jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Zmartwychwstały Pan sam wyjaśnia Pisma, pozwalając zrozumieć ich sens. Dziś modlimy się o poszanowanie życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. O 17.30 zapraszamy na nieszpory z litanią do św. Jana Chrzciciela.

Obchody liturgiczne.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, modlimy się do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy w tym dniu na czuwanie ku czci Chrystusa Króla Miłosierdzia o 8.00 koronka do miłosierdzia Bożego, o 8.15 Msza św., po niej droga światła, odnowimy także akt oddania Chrystusowi Królowi.

Spotkania.

W poniedziałek zapraszamy małżonków na kolejny Dzień Skupienia. Początek na Mszy św. o 18.00. szczegóły na plakacie.

W środę, spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja po Mszy św. o 8.15 w Domu Parafialnym.

Próba zespołu „Fantazja” zostaje przeniesiona z najbliższego czwartku na czwartek 18 kwietnia na godzinę 17.30. O 18.45 na adoracja z rozważaniem Słowa Bożego w kościele.

W piątek wieczorem spotkanie młodzieży i Krąg Biblijny.

W sobotę spotkania ministrantów, Dzieci Maryi i chóru o zwykłych porach.

W przyszłą niedzielę 21 kwietnia składka przeznaczona będzie na fundusz remontowy.

W poniedziałek 22 IV, o 19.00 zapraszamy na nowy cykl katechez dla dorosłych. „O kobietach w Biblii” będzie mówił ks. Jacek Pędziwiatr.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, bezpośrednio w naszym kościele. Serdeczne podziękowania składamy za złożone dziś ofiary i wszelką życzliwość.

Prosimy parafian, aby nie zabierać konewek z cmentarza, służą one wszystkim do podlewania kwiatów. Po użyciu  odłóżmy je na swoje miejsce.

Urząd Miasta w Bielsku-Białej organizuje „Dzień otwarty dla osób starszych i osób z niepełno sprawnościami”. Odbędzie się on 17 kwietnia br. W godzinach od 9.00 do 14.00 w Centrum Seniora w Bielsk-Białej przy ul. Romana Dmowskiego 6 (3 piętro).

Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie darzy Was swym błogosławieństwem.

Poprzednie ogłoszenia

14 kwietnia

Dzisiejsza, 3 niedziela wielkanocna jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Zmartwychwstały Pan sam wyjaśnia Pisma, pozwalając zrozumieć ich sens. Dziś modlimy się o poszanowanie życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. O 17.30 zapraszamy na nieszpory z litanią do św. Jana Chrzciciela. Obchody liturgiczne. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, modlimy się do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy w tym dniu na czuwanie ku czci Chrystusa Króla Miłosierdzia o 8.00 koronka do miłosierdzia Bożego, o 8.15 Msza św., po niej droga światła, odnowimy także akt oddania Chrystusowi Królowi. Spotkania. W poniedziałek zapraszamy małżonków na kolejny Dzień Skupienia. Początek na Mszy św. o 18.00. szczegóły na plakacie. W środę, spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja po Mszy św. o 8.15 w Domu Parafialnym. Próba zespołu „Fantazja” zostaje przeniesiona z najbliższego czwartku na czwartek 18 kwietnia na godzinę 17.30. O 18.45 na adoracja z rozważaniem Słowa Bożego w kościele. W piątek wieczorem spotkanie młodzieży i Krąg Biblijny. W sobotę spotkania ministrantów, Dzieci Maryi i chóru o zwykłych porach. W przyszłą niedzielę 21 kwietnia składka przeznaczona będzie na fundusz remontowy. W poniedziałek 22 IV, o 19.00 zapraszamy na nowy cykl katechez dla dorosłych. „O kobietach w Biblii” będzie mówił ks. Jacek Pędziwiatr. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, bezpośrednio w naszym kościele. Serdeczne podziękowania składamy za złożone dziś ofiary i wszelką życzliwość. Prosimy parafian, aby nie zabierać konewek z cmentarza, służą one wszystkim do podlewania kwiatów. Po użyciu  odłóżmy je na swoje miejsce. Urząd Miasta w Bielsku-Białej organizuje „Dzień otwarty dla osób starszych i osób z niepełno sprawnościami”. Odbędzie się on 17 kwietnia br. W godzinach od 9.00 do 14.00 w Centrum Seniora w Bielsk-Białej przy ul. Romana Dmowskiego 6 (3 piętro). Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie darzy Was swym błogosławieństwem.

Więcej »

7 kwietnia

Dziś w 2 niedziela wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. O 17.30 uroczyste nieszpory z koronką do Bożego Miłosierdzia. Dziś także z ok. pierwszej niedzieli miesiąca, wolontariusze Caritas przy wyjściu z kościoła, kwestują na pomoc dla potrzebujących. Obchody liturgiczne. W poniedziałek przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego – przeniesiona w tym roku z 25 marca. W Polsce ta uroczystość jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Będziemy modlić się o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Szczególną formą modlitwy jest „duchowa adopcja dziecka poczętego”. Zachęcamy do zabrania deklaracji duchowej adopcji ze stolika pod chórem. Osoby, które chcą włączyć się w to dzieło zapraszamy jutro na Mszę św. o 8.15 lub o 18.00 z wypełnionymi deklaracjami. Przyszła niedziela 14.04 obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Biblijna. Spotkania We wtorek, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. W środę o 19.00 spotkanie Mężczyzn św. Józefa. We czwartek o 18.00 próba zespołu teatralnego „Fantazja”, (nie będzie adoracji o 18.45). W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży. W sobotę zbiórka ministrantów o 9.15. Dzieci Maryi zamiast spotkania, mają wycieczkę koleją wąskotorową w Rudach – zbiórka o 8.30 pod Domem Parafialnym. W kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje na III kwartał tego roku. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka, zachęcamy do lektury. W sobotę przypada 11 rocznica śmierci ks. Antoniego Kajzerka a w niedzielę ks. Jana Sopickiego. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy wśród nas pracowali. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę śladami bł. Rodziny Ulmów do Markowej. Zapisy w kancelarii. Pielgrzymka wyrusza w sobotę 13 kwietnia o godz. 6.30 z Placu Niemczyka. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przed południem, w Domu Parafialnym, będzie można nabyć monografię Komorowic w cenie 90 zł. Bóg zapłać za ofiary i wszelką życzliwość. Niech Chrystus Zmartwychwstały nas strzeże

Więcej »

31 marca

Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 17.30 zapraszamy na uroczyste nieszpory kończące obchody Triduum Paschalnego. Obchody liturgiczne. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Uczestniczymy w Mszach św. w porządku świątecznym. O 17.30 nieszpory. Składka jutrzejsza przeznaczona jest na uczelnie katolickie. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie i żadne inne obchody nie mogą ich zasłaniać. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego. Nowennę odprawiamy dziś i jutro w czasie nieszporów, od wtorku po Mszy. św. o 8.15. W Środę Wielkanocną Mszy św. o 18.00, będzie przewodniczył ks. biskup Piotr Greger, który udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za tych, który pracują na niwie Pańskiej i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, o 16.30 dodatkowa Msza św., a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W sobotę zapraszamy na wielkanocny Wieczór Uwielbienia – o 18.00 Msza św. po niej modlitwy uwielbienia do Apelu Jasnogórskiego o 21.00. zapraszamy całe rodziny z dziećmi. Za tydzień 2 niedziela wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Jest to również święto patronalne Caritas. Spotkania. We wtorek po Mszy św. wieczornej próba liturgiczna przed bierzmowaniem. W czwartek próba zespołu teatralnego „Fantazja” o 17.30. O 18.45 adoracja z rozważaniem Słowa Bożego. W piątek wieczorem spotkanie młodzieży i Krąg Biblijny. W sobotę spotkanie zelatorów po Mszy św. o 8.15. Zbiórki ministrantów i Dzieci Maryi o zwykłych porach. O 10.00 zapraszamy też dzieci na próbę gry na różnych instrumentach. Caritas. Od kwietnia można składać dokumenty z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na pomoc żywnościową z darów unijnych. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali kościół na święta, przystrajali ciemnicę i Boży grób, sprzątali, przygotowywali liturgię świąteczną. Dziękujemy za wszystkie ofiary i dużo życzliwości. Na stoisku

Więcej »

24 marca

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Gałązkami palmowymi pozdrawiamy Chrystusa jako naszego Pana i Króla. Po każdej Mszy św. w Domu Parafialnym możemy nabyć paschaliki na stół wielkanocny i procesję rezurekcyjną. O 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym i adoracją relikwii Krzyża św. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym kościele jutro o 17.00 – prowadzi przez Arcybractwo i we środę po wieczornej Mszy św. – prowadzi Rycerstwo Niepokalanej. W Poniedziałek o 18.00 Msza św. a po niej próba dla kandydatów do bierzmowania. O 19.00 ks. dr Leszek Łysień poprowadzi ostatnią katechezę dla dorosłych z cyklu o „Ludziach, którzy przerośli swoje czasy”. Bohaterem katechezy będzie św. Brat Albert. W środę o 19.00 spotkanie mężczyzn św. Józefa. W Wielki Czwartek nie ma porannych Mszy św. ani innych nabożeństw. Natomiast o godz. 10.00 w Katedrze kapłani uczestniczą we Mszy św. Krzyżma św. z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, po niej rozpoczyna się adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Adorację zakończy o 21.00 Apel Jasnogórski. Modlitwę poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Rano o 8.15 Jutrznia z Godziną Czytań. O 9.00 Droga Krzyżowa dla dzieci. Od 9.00 odwiedzamy chorych z Komunią św. i sakramentem pokuty. Chorych prosimy zgłosić najpóźniej do czwartku w zakrystii lub kancelarii. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. O 15.30 Droga Krzyżowa. Ok. 16.00 rozpoczniemy Liturgię Męki i Śmierci Pana Jezusa – z odczytaniem pasji, adoracją Krzyża, komunią św. i otwarciem Grobu Pańskiego. Następnie odśpiewamy Gorzkie Żale i rozpoczniemy adorację Grobu Pańskiego Prosimy strażaków o honorową asystę przy Bożym Grobie. Prosimy, aby na czas warty strażacy zorganizowali swoje zaplecze w Domu Parafialnym. W Wielką Sobotę o 8.15 Jutrznia z Godziną Czytań. Od 9.00 do 17.00 co godzinę święcimy pokarmy wielkanocne i

Więcej »

17 marca

Dziś przypada 5 niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczyna się dwutygodniowy okres Męki Pańskiej. W tym czasie zasłania się krzyże w kościele. O 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i adoracją relikwii Krzyża Świętego. Na Drogę Krzyżową w poniedziałek o godz. 17.00 zaprasza Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; w środę po wieczornej Mszy św. Rycerstwo Niepokalanej; w piątek nabożeństwo po Mszy św. o 8.15 i o 17.30. Bardzo prosimy, by w dni powszednie o 15.00 odmawiać w kościele koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o 17.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem. W tym tygodniu, podczas nabożeństw kościele i indywidualne, módlmy się szczególnie w intencji naszej ojczyzny, wzywając pośrednictwa św. Andrzeja Boboli, głównego patrona Polski. Obchody liturgiczne W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa – rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia. Spotkania. W poniedziałek 18 III odbędzie się kolejny dzień skupienia dla małżonków: o 18.00 Msza św. a po niej „małżeńska” Droga Krzyżowa. We wtorek o 18.00 Msza św. i próba dla kandydatów przed uroczystością bierzmowania. W środę po Mszy św. o 8.15 spotkanie Koła Przyjaciół RM. W czwartek o 18.00 próba zespołu teatralnego „Fantazja”, o 18.45 adoracja z rozważaniem Słowa Bożego. W piątek o 19.00 Krąg Biblijny. W sobotę zbiórka kandydatów o 8.45, ministrantów o 9.15. Dzieci Maryi o 10.00. Próba chóru przed Wielkim Tygodniem o 13.00. Caritas. Trwa ogólnopolska akcja dobroczynna „Tak, pomagam”. W sklepie „Lewiatan” jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty do paczek świątecznych dla potrzebujących. Akcja zakończy się w Wielki Poniedziałek. Wolontariusze Caritasu rozprowadzają w domu parafialnym paschaliki – symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc świąteczną organizowaną przez Caritas w diecezji i w naszej parafii. Świece będzie można nabywać także w dni powszednie po wieczornych Mszach św. Społeczne. Dziś w Domu Parafialnym od 9.00 do 13.00 odbywa się wystawa

Więcej »

10 marca

Dziś 4 niedziela wielkiego postu, która w tradycji chrześcijańskiej jest niedzielą radości (Laetare). O 17.15 zapraszamy na kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i adoracją relikwii Krzyża Świętego. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w poniedziałek o 17.00, środę po wieczornej Mszy św. oraz w piątek po Mszy św. o 8.17 i o 17.30. Bardzo prosimy, by w dni powszednie o 15.00 odmawiać w kościele koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o 17.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Obchody liturgiczne. W III piątek miesiąca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Zapraszamy na czuwanie z Chrystusem Królem Miłosierdzia. O 8.15 Msza św. z Drogą Krzyżową i odnowienie aktu intronizacji. Spotkania. Caritas. Trwa ogólnopolska akcja dobroczynna „Tak, pomagam”. W sklepie „Lewiatan” jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty do paczek świątecznych dla potrzebujących. Od dziś wolontariusze Caritasu rozprowadzają w domu parafialnym paschaliki – symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc świąteczną organizowaną przez Caritas w diecezji i w naszej parafii. Świece będzie można nabywać także w dni powszednie po wieczornych Mszach św. W przyszłą niedzielę na składkę złożymy ofiary na fundusz remontowy parafii. W poniedziałek 18 III odbędzie się kolejny dzień skupienia dla małżonków. Spowiedź parafialna będzie w sobotę przed niedzielą palmową. Nabywajmy prasę katolicką wystawioną na specjalnym stoisku w kościele pod chórem. Społeczne. Trwają też zapisy na XI Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko- Żywieckiej do Łagiewnik, która odbędzie się w dniach od 30 IV do 3 V 2024. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem Internetu na stronie pielgrzymki: www.faustyna.bielsko.pl. W Bielsku można też zapisać się w parafiach na Osiedlu Karpackim lub w Lipniku. Więcej informacji na plakatach i na wspomnianej stronie internetowej. Dom Kultury w Komorowicach zaprasza na wystawę rękodzieła i kiermasz 16 III od 10.00 do 16.00 na Sali widowiskowej i 17 III od 8.00 do 13.00 w atrium Domu Parafialnego. Również 17 III,

Więcej »
Koniec postów w tej kategorii

Dołącz do wspólnoty

Wydarzenia

Intencje zwykłe