Liturgia Wielkiego Czwartku

Msza św. Wieczerzy Pańskiej zainaugurowała obchody Triduum Paschalnego w naszej parafii.

Wielki Czwartek to dzień, w który przed południem odprawia się tylko jedną Mszę św. w diecezji – w kościele katedralnym to Msza Krzyżma, połączona z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskim i poświęceniem olejów świętych.

Dopiero wieczorem wierni gromadzą się w kościołach parafialnych na sprawowaniu Mszy św., która inauguruje obchody Świętego Triduum. Podczas wielkoczwartkowej Eucharystii przedstawiciele Rady Parafialnej złożyli życzenia i kwiaty na ręce duszpasterzy – Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kpałaństwa.

Liturgia tego dnia właściwie się nie kończy: po komunii św. nie ma błogosławieństwa. Najświętszy Sakrament przenosi się do Ciemnicy, gdzie wierni adorują Pana Jezusa – w naszej parafii tradycyjnie tę godzinę czuwania prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Mszy św. Wieczerzy Pańskiej A.D. 2024:

Dołącz do wspólnoty