Wspólnota młodzieży

Odkryj swój świat w świetle wiary

Kim jesteśmy?

Stanowimy wspólnotę młodych ludzi, którzy chcą w swoim życiu nieco bardziej poznać Chrystusa i pogłębić osobistą relację z Nim samym. Taki właśnie jest zasadniczy cel wszystkich naszych spotkań i działań – stworzyć warunki, które ułatwią nam odnalezienie w naszym życiu żywego Jezusa. Poszukujemy w życiu czegoś więcej, a raczej Kogoś więcej, i chcemy razem z Nim przeżywać naszą młodość.

Co robimy?

Spotykamy się w piątkowe wieczory, rozpoczynając od wspólnego udziału w Eucharystii. W czasie Mszy świętej o 18.00 włączamy się w liturgię przez śpiew. Wpierw musimy jednak nieco poćwiczyć i rozgrzać nasze struny głosowe, dlatego pół godziny wcześniej – o 17.30 – widzimy się na próbie śpiewu.

Zaraz po Mszy udajemy się do Domu Parafialnego, w którym rozpoczyna się spotkanie formacyjne. Przyjmuje ono różne oblicza – od integracji przy herbacie i wspólnej zabawy, poprzez krótkie konferencje na tematy związane z wiarą, aż po rozważanie słowa Bożego czy adorację Najświętszego Sakramentu w naszym parafialnym kościele. Niekiedy spotkania przybierają jeszcze inną formę – staramy się angażować w życie naszej parafii poprzez różne akcje (sprzątanie grobów przed Uroczystością Wszystkich Świętych, rozprowadzanie sianka na stół wigilijny) czy też poprzez zwykłą pomoc w prostych rzeczach (na przykład w ubieraniu choinek przed Bożym Narodzeniem).

We wszystkim, co robimy, staramy się nie zgubić z oczu naszego celu – każde działanie ma nas prowadzić do głębszej relacji z Jezusem, w której chcemy odnaleźć prawdziwe szczęście. Czynimy to razem, dzięki czemu możemy również odkrywać wielką wartość, jaką dla każdego z nas ma wspólnota. Naszym opiekunem jest diakon Kacper Biłyk.

 

Jeśli jesteś uczniem VII lub VIII klasy, chodzisz do szkoły średniej lub studiujesz i chcesz poznać Chrystusa trochę bardziej, serdecznie zapraszamy Cię na do naszej wspólnoty.

Ostatnie wydarzenia
Wydarzenia

Wspólnoty parafialne modlą się razem

22 października 2023 roku, w naszej parafii odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich członków wspólnot działających w naszej parafii. W tym szczególnym dniu chcieliśmy podziękować za ich nieustanny zaangażowanie i

Więcej »
Wydarzenia

Oaza młodzieży: 8 godzin w górach

Dnia 21-10-2023 r. pod czujnym okiem diakona Kacpra Biłyka, członkowie naszej Oazy Młodzieżowej wybrali się na niezapomniany wyjazd na Magurkę. Nie była to jedynie wędrówka, ale

Więcej »