Domowy Kościół - Oaza Rodzin

Czy marzysz o jeszcze głębszej więzi z Bogiem i swoją rodziną? Chcesz odnaleźć inspirację i wsparcie w bliskim kręgu ludzi podobnie myślących? Zapraszamy Cię do przyłączenia się do naszej wspólnoty Domowego Kościoła!

W naszej parafii, Ruch Domowego Kościoła przynosi bliskość i duchową siłę w codziennej rzeczywistości. Obecnie liczymy 11 rodzin, które tworzą trzy serdeczne kręgi. Jesteśmy razem, aby się dzielić, wzrastać duchowo i wspólnie celebrować naszą wiarę.

Nasze działania są pełne różnorodności i inspirujących chwil. W drugie środy miesiąca prowadzimy różaniec, a w pierwsze niedziele przygotowujemy liturgię, aby razem oddać chwałę Bogu. Wspólnie spotykamy się również na Eucharystii w pierwsze piątki miesiąca, umacniając nasze więzi wspólnotowe.

Spotkania formacyjne odbywają się w ciepłych murach naszych domów. Dzielimy się słowem Bożym, modlitwą i doświadczeniami życia wiary. To okazja do nauki, dzielenia się refleksjami i wspólnego wzrastania duchowego.

Cieszymy się wsparciem naszego ukochanego opiekuna, ks. Piotra Hutnickiego, który przyświeca naszej wspólnocie, dzieląc się swoją mądrością i duchowym przewodnictwem.

Jeśli chciałbyś dołączyć do naszej rodziny Domowego Kościoła lub poznać więcej szczegółów, zadzwoń do Bernadety pod numer 607 910 793. Nasze spotkania są przyjazne i nieformalne, a jednocześnie wartość uczestnictwa jest nieoceniona.

Gdy się zdecydujecie się trwale włączyć w działania naszej wspólnoty, rodzina otrzyma Certyfikat Uczestnictwa, który podkreśli Wasze zaangażowanie w rozwijanie duchowej więzi w ramach naszej parafii.

Zapraszamy Cię serdecznie do przyłączenia się do naszej Wspólnoty Domowego Kościoła, gdzie dzięki wspólnocie i wierze w Boga, każdy dzień staje się wyjątkowy. Dołącz do nas już dziś i razem budujmy piękny most duchowości w naszych rodzinach!

Dla wszystkich członków wspólnoty, razem z innymi grupami, odbywa się specjalna Msza Święta w czwartą niedzielę października o godzinie 10:30.

Czym jest Domowy Kościół

Ks. Franciszek Blachnicki, twórca Domowego Kościoła z Ruchu Światło-Życie, wyjaśniał, że znakiem widocznym tego sakramentu są relacje między małżonkami. Niemniej jednak te relacje, podobnie jak każdy aspekt człowieka, podlegają wpływom zła wynikającego z grzechu, zewnętrznego i wewnętrznego. Ten nieład zniekształcił pierwotne wspólne przeznaczenie mężczyzny i kobiety. W małżeństwie sakramentalnym to Bóg staje się gwarantem i zobowiązuje się do urzeczywistnienia jedności dwóch różnych istot.

Domowy Kościół z Ruchu Światło-Życie pomaga małżonkom czerpać z duchowej mocy tego sakramentu, naucza jak go celebrować i praktykować przez całe życie. Łączy charyzmaty Ruchu Światło-Życie z ideami międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame, przekazując duchowość małżeńską, czyli jednoczenie się z Bogiem przez jedność z małżonkiem.

Duchowość małżeńska w Domowym Kościele jest realizowana przez zobowiązania, takie jak codzienna modlitwa osobista i lektura Pisma Świętego, regularne studiowanie słowa Bożego, wspólna codzienna modlitwa małżeńska, modlitwa rodziny, miesięczny dialog małżeński i reguła życia. To narzędzia, nie cele same w sobie, umożliwiające wzrost duchowy poprzez wysiłek małżonków i wzajemne wsparcie w dążeniu do Chrystusa.

Domowy Kościół zachęca małżeństwa do służby wobec rodziny poprzez budowanie wspólnoty opartej na wierzeniach, nadziei i miłości. To wspólnota, w której każdy członek, bez względu na wiek i rozwój, posiada niepowtarzalną godność jako dziecko Boga. Wspólnota ta umożliwia rozwój duchowy, poznanie samego siebie i naukę miłości.

Elementy formacyjne – zobowiązania – uczą małżonków spełniania ról kapłańskiej, nauczycielskiej i królewskiej w rodzinie. Im wcześniej małżonkowie włączą się w formację Domowego Kościoła, tym łatwiej będą wypełniać tę posługę. Dzieci w takiej wspólnocie naturalnie rosną w wierze, ucząc się modlitwy i miłości. Małżonkowie z kolei budują zdrową miłość, wspierając się nawzajem.

Za pośrednictwem tego sakramentu mocy, małżonkowie są w stanie przekształcać trudności związane z bliskością w siłę, a Bóg staje się gwarantem ich drogi.

Ostatnie wydarzenia
Wydarzenia

Wspólnoty parafialne modlą się razem

22 października 2023 roku, w naszej parafii odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich członków wspólnot działających w naszej parafii. W tym szczególnym dniu chcieliśmy podziękować za ich nieustanny zaangażowanie i

Więcej »
Wydarzenia

Wyprawa rodzin do Żywca

W minioną sobotę mieliśmy przyjemność odwiedzić Muzeum Miejskiego w Żywcu wraz z rodzinami ze wspólnoty Domowego Kościoła oraz rodzinami zaprzyjaźnionymi z naszej parafii.

Więcej »