Akcja Katolicka

Chcesz aktywnie uczestniczyć w życiu parafii i społeczności, rozwijać swoją wiarę oraz współtworzyć lepsze jutro oparte na wartościach chrześcijańskich? Dołącz do naszego parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, który jest jednym z najstarszych w diecezji. Nasza grupa liczy blisko 18 członków, którzy wspólnie tworzą piękną społeczność zaangażowanych katolików.

Co tydzień, we wtorki, spotykamy się na Różańcu w intencji misji oraz na Godzinie Świętej, gdzie modlimy się wspólnie i oddajemy nasze troski Maryi. Ponadto, opiekujemy się gazetkami ściennymi w przedsionku kościoła oraz spotykamy się z innymi oddziałami Akcji Katolickiej w naszej diecezji łącząc się we wspólnej modlitwie, zabawie i wymianie poglądów.

Nieustannie rozwijamy się duchowo i intelektualnie, biorąc udział w spotkaniach formacyjnych w drugie wtorki miesiąca. Razem uczestniczymy w rekolekcjach i spotkaniach Akcji na szczeblu diecezji, co umożliwia nam jeszcze głębsze zaangażowanie i inspirujące doświadczenia.

Nasz oddział wspiera nas ks. proboszcz, który pełni rolę asystenta kościelnego Akcji Katolickiej. Jego mądrość i wsparcie są dla nas cennymi skarbami.

Dołącz do nas, aby razem budować wspólnotę, rozwijać wiarę oraz angażować się w służbę bliźnim. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych działaniach i jak możesz się włączyć. Jesteśmy przekonani, że Twoja obecność wzbogaci naszą społeczność i przyniesie wiele błogosławieństw.

Czym jest święta godzina?

Święta Godzina, znana również jako Adoracja Najświętszego Sakramentu, to praktyka religijna w Kościele katolickim, podczas której wierni oddają cześć Jezusowi obecnemu w konsekrowanej Hostii. Jest to czas modlitwy, medytacji i skupienia na obecności Chrystusa w Eucharystii. Podczas Świętej Godziny, Najświętszy Sakrament jest eksponowany na ołtarzu w monstrancji lub innych specjalnych naczyniach, a wierni mogą spędzać czas na osobistej modlitwie i kontemplacji wobec Boga.

Święta Godzina jest często organizowana w kościołach lub kaplicach, zwłaszcza w określone dni lub okresy liturgiczne, takie jak Wielki Czwartek, kiedy wspominane jest ustanowienie Eucharystii. To ważna forma duchowego wzbogacenia dla wielu katolików, umożliwiająca im zbliżenie się do Boga poprzez intymny czas spędzony w Jego obecności w Eucharystii.

Ostatnie wydarzenia
Wydarzenia

Wspólnoty parafialne modlą się razem

22 października 2023 roku, w naszej parafii odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich członków wspólnot działających w naszej parafii. W tym szczególnym dniu chcieliśmy podziękować za ich nieustanny zaangażowanie i

Więcej »