W Gietrzwałdzie i Wilnie

Nasi parafianie uczestniczyli w autokarowej pielgrzymce do wyjątkowych miejsc kultu Maryjnego.

Uczestnicy pielgrzymki z przewodnikiem w wileńskim klasztorze, w którym przebywała siostra Faustyna.

Rozpoczęliśmy od nawiedzenia sanktuarium w Gietrzwałdzie. Tu latem 1877 roku dokonało się jedyne oficjalnie uznane przez Kosciół objawienie Matki Bożej, która rozmawiała z miejscowymi dziewczynkami w języku polskim i prosiła o odmawianie Różańca.

Obraz w kościele parafialnym w Gietrzwałdzie. Nieopodal objawiła się Matka Boża w roku 1877.
Wnętrze wileńskiego klasztoru.
Cela siostry Faustyny: łóżko i stolik, przy którym siostra pisała Dzienniczek.

Przez kolejne sanktuarium w Świętej Lipce, gdzie uczestniczyliśmy w prezentacji barokowych organów, dojechaliśmy do Wilna. Tutaj pielgrzymi modlili się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego z obrazem Jezusa namalowanym pod dyktando św. Siostry Faustyny oraz w kaplicy w Ostrej Bramie.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z obrazem pędzla Eugeniusza Kazimirowskiego pod dyktando siostry Faustyny.
Ostra Brama – w środkowym oknie znajduje się wizerunek Białej Madonny, jak mówi się o MB Ostrobramskiej.
Otaczany czcią obraz MB Ostrobramskiej.