Boże Ciało i prymicje

Ks. Kacper Biłyk odprawił prymicyjną Mszę św., po której wyruszyła procesja Bożego Ciała.

Po jej zakończeniu ksiądz neoprezbiter udzielił prymicyjnego błogosławieństwa. Ks. Kacper przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Romana Pindla w bielskiej katedrze św. Mikołaja w minioną sobotę 25 maja. Dzień później odprawił Prymicję w rodzinnej parafii św. Floriana w Żywcu-Zabłociu. Tym razem z radości płynącej z sakramentu kapłaństwa w stopniu prezbiteratu podzielił się z wiernymi naszej parafii, w której odbywa roczną praktykę duszpasterską.

Główna Msza św. rozpoczęła się o godz. 10:30. Koncelebrowali ją księża pracujący w parafii oraz księża emeryci. Po Komunii św. uformowała się procesja, która przeszła tradycyjną trasą: aleją wzdłuż cmentarza na Osiedle, a następnie ulicami Olimpijską i Św. Jana Chrzciciela. Ołtarze przygotowały: przy Domu Katechetycznym – ministranci, lektorzy, dzieci i młodzież; przy bloku ul. Komorowickiej – mieszkańcy Osiedla, na ul. Olimpijskiej – Caritas oraz Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i Rycerstwo Niepokalanej.

W procesji uczestniczyły zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Komorowicach Krakowskich i Śląskich z pocztami sztandarowymi – strażacy także zadbali o zabezpieczenie trasy procesji. Modlitwie przy poszczególnych ołtarzach towarzyszył śpiew chóry “Trisagion”. Jak zawsze licznie dopisali rodzice z dziećmi sypiącymi kwiaty. A słoneczna pogoda sprzyjała licznemu uczestnictwu całych rodzin.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznych uroczystości Bożego Ciała w komorowickiej parafii:

Dołącz do wspólnoty